Kanser Tarama Merkezi
Checkup Merkezi
Üroloji Merkezi
Obezite Merkezi

SICAK HAVALARDA BEYİN KANAMALARI ARTIYOR  22.6.2016
 

SICAK HAVALARDA BEYİN KANAMALARI ARTIYOR

Meteoroloji yetkililerinden gelen bilgiler bu yazın tarihte kaydedilmiş en sıcak yazlardan biri olacağını söylüyor. Nitekim iki gündür bu sıcakları yaşamaya başladık.

Her ne kadar sıcakları sevsek de sağlığımız için zararlı etkilerinin olabileceğini özellikle yaşlı ve kronik hastalığı olanların dikkatli olmaları gerekiyor. Kaldı ki ramazan ayı nedeniyle oruçlu olacak hastalarımızın bu hassasiyete özellikle uymalarını öneriyoruz.

Sıcağın bünyedeki başlıca etkileri tansiyon yükselmesi, kalp hızının artması, çarpıntı , aşırı terleme ve buna bağlı su ve mineral kaybı, aşırı terlemeye bağlı böbreklerin yeterince çalışmaması olarak sayılabilir.

Beyin cerrahisi açısından hastalarımızı aşırı sıcaklarda oluşabilecek beyin kanamaları konusunda uyarmak istiyoruz. Özellikle yüksek tansiyonu olan hastaların sabah 11 ile öğleden sonra 16 arasında dışarı çıkmamalarını bol su tüketmelerini ilaçlarını düzenli kullanmalarını öneriyoruz. Yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması ölüm oranı çok yüksek olduğu gibi felç kalma riski daha büyüktür.


Son Güncelleme: 22.6.2016

İlgili Fotoğraflar:
Haber için yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
 
Bu habere yorum yaz
İsim:
E-Posta:
Yorum:
Güvenlik kodu:
 Güvenlik Kodu

 


Denizli Özel Mediklinik Hastanesi, bir Pamukkale Özel Hastanesi San. ve Tic. Ltd.Şti. kuruluşudur. Sırakapılar Mah. Prof. Dr. Nusret H. Fişek Sk. No: 11 Denizli