Kanser Tarama Merkezi
Checkup Merkezi
Üroloji Merkezi
Obezite Merkezi

MİKRO CERRAHİ YÖNTEMLER İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU  22.4.2016
 

MİKRO CERRAHİ YÖNTEMİ İLE BEYNİNDEKİ TÜMÖRDEN KURTULDU


İlk ameliyattan sonra beyin tümörü tekrarlayan Gürbüz Güler, Özel Denizli MediKlinik Hastanesi'nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yasin Levent Özçelik ve ekibi tarafından gerçekleştirilen Mikro Cerrahi Yöntemi ile sağlığına kavuştu. Hastanın daha önce bir operasyon geçirmesi nedeniyle çok daha zor olması beklenen ikinci operasyonla ilgili konuşan Özçelik, Daha önce 10 saate kadar sürebilen bu tür ameliyatlar bu yöntemle yaklaşık 2 saatte tamamlanıyor. Bu vakada olduğu gibi ameliyatın kısa sürmesi nedeniyle hastanın anesteziden kaynaklı etkilerden daha az etkilendiğini ve daha hızlı iyileşme yaşandığını belirtti.

Denizli

İlk ameliyattan sonra beyin tümörü tekrarlayan Gürbüz Güler, İkinci ameliyatını Özel Denizli MediKlinik Hastanesi'nde oldu. Mikro Cerrahi Yöntemi ile ameliyat edilen hastanın tümör dokusunu normal dokudan ayıran ve sağlam beyin kısmına zarar vermeyen cihaz yardımıyla tümör dokusu çıkarıldı. Hastada ameliyattan sonra herhangi bir sorun gelişmemesi üzerine ameliyatından 5 gün sonra hasta taburcu edildi.

Daha önce 10 saate kadar sürebilen bu tür ameliyatların bu yöntemle yaklaşık 2 saatte bitirildiğini belirten Özel MediKlinik Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yasin Levent Özçelik, ameliyatın kısa sürmesi nedeniyle hastanın anesteziden kaynaklı etkilerden daha az etkilendiğini ve daha hızlı iyileşme yaşandığını belirtti. Op. Dr. Özçelik, ameliyatta ya da ameliyattan sonra herhangi bir sorun yaşanmaması ve hastanın sağlığına kavuşması nedeniyle hastanın taburcu edildiğini belirterek bu ameliyatlar eskiden korkulan, büyük şehirlerde yapılması tercih edilen ameliyatlardı. Artık hastalar yaşadıkları yerde büyükşehirlere ameliyat için taşınmaya gerek kalmadan güvenle bu ameliyatları olabiliyorlar. Çünkü aynı ameliyat tekniklerinin ve teknolojilerinin kullanıldığını ve başarı oranının da hemen hemen aynı olduğunu görüyorlar. Artık insanımız araştırıyor, medyayı kullanıyor ve reklamlarla ya da kulaktan duyma bilgilerle değil bilinçli hareket ediyor dedi.

Dr. Özçelik, beyin tümörü olan hastanın baş ağrısı, vücudun sağ tarafında güçsüzlük şikâyetleri ile başvurduğunu ve genellikle belirtilerin; sağ bacakta, sağ kolda ve yüzün sağ tarafında kısmi felçle ortaya çıkabildiğini belirtti.


Son Güncelleme: 22.4.2016

İlgili Fotoğraflar:
Haber için yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
 
Bu habere yorum yaz
İsim:
E-Posta:
Yorum:
Güvenlik kodu:
 Güvenlik Kodu

 


Denizli Özel Mediklinik Hastanesi, bir Pamukkale Özel Hastanesi San. ve Tic. Ltd.Şti. kuruluşudur. Sırakapılar Mah. Prof. Dr. Nusret H. Fişek Sk. No: 11 Denizli