Kanser Tarama Merkezi
Checkup Merkezi
Üroloji Merkezi
Obezite Merkezi

» ESWL Böbrek Taşı Kırma Ünitesi

» Bölüm DoktorlarımızBölgede tek ESWL Böbrek Taşı Kırma Ünitesi'ne sahip hastanemiz ve 22 yıllık tecrübeli ESWL teknisyenimiz İsmail ÜLKER böbrek taşı rahatsızlığı çeken hastalara, bu rahatsızlıklarından kurtulmalarında yardımcı olmaktadır.
  
  ESWL (BÖBREK TAŞI KIRMA) Ünitesi; vücut dışında oluşturulan şok dalgası  ile taş kırma işlemini gerçekleştiren ünitemizdir. Amacı cerrahi bir  müdahaleye ihtiyaç duymamaktır. Ultrasound cihazı veya skopi görüntüleme  yöntemiyle çok hassas bir şekilde taşın tespiti yapılır. İşlem sırasında  taş online izlenerek taş hareketleri sürekli kontrolde tutulmaktadır.

ESWL ünitemizde değişik sertlikteki üriner sistem taşlarını kırmak  mümkündür. Taş kırma cihazımızın küçük odaklı olması sayesinde taşlar  kum haline getirildiğinden, hastalarımızın taşlarını günlük yaşantıları  içinde farkında olmadan dökmesi mümkün olmaktadır.

En az zaman harcayarak, canınız yanmadan ve en önemlisi minimal  komplikasyon oranları ile taşlarınızdan kurtulmanız artık mümkün.

Elektromanyetik şok kaynağından çıkan enerji pulsları, parabolik  reflektör ile odaklanıp yansıtılarak taşın üzerinde küçük bir noktada  mini şok dalgaları oluşturur. Bu şoklar taşın parçalanmasını sağlar.  Hasta ortaya çıkan kum ve taş parçalarını idrar yolu ile atar.

Son Güncelleme:


Denizli Özel Mediklinik Hastanesi, bir Pamukkale Özel Hastanesi San. ve Tic. Ltd.Şti. kuruluşudur. Sırakapılar Mah. Prof. Dr. Nusret H. Fişek Sk. No: 11 Denizli