Kanser Tarama Merkezi
Checkup Merkezi
Üroloji Merkezi
Obezite Merkezi

» İç Hastalıkları (Dahiliye)

» Bölüm Doktorlarımızİç Hastalıkları birimi (dahiliye) kendi içinde birçok yan dala  ayrılmakla beraber erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm  şikayetlerinin direkt çözüm merkezi olmaya devam etmektedir. Halk  arasında İç Hastalıkları olarak adlandırılan Dahiliye bölümü geniş  kapsamlı bir bilim dalıdır.

Çeşitli yakınmalar ile başvuran hastaların ayaktan ve yatarak  tedavilerinin düzenlendiği bölüm olup,sorunlarını gidermede kılavuz  görevi üstlenmektedir.

Bu nedenle hastaların ilk başvuru yaparak tetkiklerinin yapıldığı,ilk  teşhisinin konulduğu,hastalığın durumuna göre ya bu birim tarafından  tedavisinin düzenlendiği ya da bir başka branşa sevk edildiği bölümdür.

Genel yaklaşım itibariyle, hastayı objektif değerlendirmek ve tedavi  etmek dahiliyenin temel prensibidir. İç hastalıkları Uzmanı  tanısını koyduğu hastayı cerrahi tedavi gerektiği durumlarda genel  cerrahi başta olmak üzere tüm cerrahi branşlara yönlendirmektedir. Yine  ameliyat öncesi-ameliyat sonrası birçok vakanın kalp, akciğer (solunum),  böbrek-karaciğer problemlerinin çözümüne direkt devreye giren ve sorunu  çözen birim İç Hastalıklarıdır.

Özetle erişkinlerin sağlık sorunlarının tümünde ilk başvuru merkezi ve  çözüm ünitesi iç Hastalıkları Birimidir.

Son Güncelleme: 17.10.2014


Denizli Özel Mediklinik Hastanesi, bir Pamukkale Özel Hastanesi San. ve Tic. Ltd.Şti. kuruluşudur. Sırakapılar Mah. Prof. Dr. Nusret H. Fişek Sk. No: 11 Denizli